כיכר היהלום - הגעה אל היעד
  
לקבלת מידע מקצועי
אודות טיסה ונסיעות לחו"ל
מה קורה בעולם?
 
  ♦   שעון עולמי
 
  ♦   מזג אוויר
 
  ♦   שדות תעופה
 
       רכבות תחתית בעולם
 
  ♦   מסעדות כשרות
 
       שערי המרה
 
  ♦   בנקים - שעות פעילות וחופשות
 
   ♦   זמנים הלכתיים בעולם
 
   ♦   בתי כנסת ומניינים בעולם
 
   ♦   מקוואות בעולם
 
  ♦   מדריך משרדי נסיעות בישראל
 
     הקישור
iPhone Supported

הגעה אל היעד

ביקורת גבולות
 
בשעה טובה ומוצלחת הגעתם ליעד. תבדקו היטב מסביבכם במטוס שלא שכחתם דבר. הכינו את הדרכון בהישג יד ורדו מהמטוס. לכל מדינה יש את מדיניות ההגירה שלה. ישנם מדינות דוגמת שויץ, אוסטריה או גרמניה בהם השוטר במשטרת הגבולות יבדוק אם אתם לא מופיעים במחשב כאסורים להיכנס למדינה ויתן לכם לעבור הלאה.

ישנן מדינות דוגמת ארה"ב או אנגליה בהם המדיניות מחמירה. החשש שלהם הוא בעיקר מפני שוהים בלתי חוקיים הבאים להתישב שם. שם בנוסף לבדיקה של הדרכון והויזה אם נדרשת תישאלו שאלות משאלות שונות. דוגמת מה מטרת הביקור, אורך השהיה, עיסוק וכו, וכו,. בארה"ב ובאנגליה יש למלא טופס הגעה (Landing Card)
 המחולק ע"י צוות המטוס לפני ההגעה ליעד.

בארה"ב יצלמו אתכם ויקחו טביעת אצבעות שלכם. האפשרויות במדינות השונות הם רבות ולא ניתן לפרט את כולם. בכל מקרה, לכל שאלה שתשאלו תנו תשובה עינינית וקצרה ככל האפשר. בסמכותו של פקיד ההגירה לא לאפשר לכם להכנס למדינה למרות שאתם מחזיקים ויזה בתוקף, אם נדרש,. מאד לא נעים וגם עשוי להיות יקר להיות מסורב כניסה. קחו בחשבון שעשוי להיות תור מתמשך וארוך עד הפקיד ואין מה לעשות רק להמתין בסבלנות ולמלא אחר כל ההוראות.
 
אסיפת כבודה
 
עברתם את ביקורת הדרכונים ועכשיו גשו לאולם קבלת המזודות. באולם קבלת המזודות יש מסועים המסתובבים ועליהם מועמסות המזודות. שימו לב לשלט בראש כל מסוע המפרט את חברת התעופה מספר הטיסה ומאיפה הגיעה. אל תעמדו לחפש את המזודה שלכם על מסוע למזודות שהגיעו מקהיר כשאתם היגעתם מתל אביב. זיהיתם את המזודה הורידו אותה מהמסוע ובידקו את התוית עליה אם זו באמת המזודה שלכם.

יכול להיות שלעוד משהו יש את אותה מזודה. (פעם בקייב באמצע הלילה יצאתי החוצה עם מזודה לא שלי. למזלי תיכף ביציאה פתחתי אותה להוציא ממנה משהו וגיליתי את הבעיה. מיד חזרתי פנימה, דבר שכשלעצמו איננו תמיד פשוט, ומצאתי את המזודה שלי עומדת). רעיון טוב הוא לקשור על ידית המזודה חתיחת בד או סרט צבעוני בכדי להקל על הזיהוי.

באולם הזה ישנם עגלות. ישנם מקומות דוגמת נתב"ג בהם העגלות בחינם. ישנם מקומות בהם נדרשים לשים מטבע בכדי לשחרר את העגלה משרשרת העגלות. המטבע תוחזר לכם לכשתחזירו את העגלה ותצמידו אותה לעגלה אחרת.
ישנם מקומות דוגמת ניו יורק בהם העגלה עולה כסף (נראה לי 2 דולר).

אם לא הגיעה המזודה שלכם ,שלא יקרה, גשו לדלפק אבידות ומציאות הנמצא באולם. שם תתבקשו למלא טופס. יש קשר ישר בין כל חברות התעופה ופרטי המזודה שלכם יוכנסו למחשב. יש סיכוי טוב שהמזודה תימצא באיזה שהוא מקום בעולם. אם קיבלתם את המזודה אבל היא ניזוקה גשו גם כן לאותו דלפק. שם תקבלו אישור על הנזק במזודה. עם האישור הזה תוכלו להגיש תביעה אחר כך לחברת התעופה או לביטוח.
 
  ביקורת מכס
 
אתם עם המזודה ותיק היד בדרך לחופש. לפניכם שני מסלולי מכס. מסלול אדום למי שיש האמתחתו פריטים החייבים במכס ומסלול ירוק למי שאין אצלו פריטים כאלו. במסלול הירוק גם ישנם אנשי מכס ולפי ראות עיניהם הם יעצרו נוסעים וישאלו או יבקשו לבדוק את המטען. עברתם גם את זה ויצאתם לחופשי.
 

כיכר היהלום - סניף ראשי רמת גן: 03-5750033
             סניף ירושלים: 02-5374040

aaron@kikartravel.co.il
לייבסיטי - בניית אתרים